Тамподрук
Нанесення зображень силіконовим тампоном на вироби різних матеріалів з плоскими або опуклими поверхнями. Зображення або логотип можуть містити до п’яти різних кольорів. Кінцевий результат має високу стійкість, що ідеально підходить для часто використовуваних предметів – брелоків, ручок, флешок і т.д.
Мінімальна товщина ліній, що наносяться на гладкі поверхні, становить 0,15 мм. Максимальний розмір нанесення на рівну поверхню – 75 мм.
Повнокольорову картинку, що містить колірні переходи, за допомогою тамподруку нанести неможливо. Необхідно скористатися УФ-друком.
Цей спосіб нанесення економічно вигідний для тиражів від 300 екземплярів.
Шовкографія
Друк із використанням сітки-трафарета безпосередньо на предметі або спеціальному папері з подальшим перенесенням надрукованого зображення на предмет за допомогою термопреса. Різноманітні за властивостями та текстурою фарби служать для запечатування одягу, виробів із пластику, дерева, картону, нейлону та інших матеріалів.
Використання термоперенесення дозволяє наносити фарбу на криволінійні поверхні: бейсболки, м’ячі, кишені, рукави одягу, але дещо знижує зносостійкість.
Застосування спіненої шовкографії створює ефект опуклості зображення.
Максимальний розмір нанесення на пласку поверхню складає 420х297 мм.
Необхідність виготовлення трафарету обумовлює мінімальний тираж 50 примірників, при якому нанесення зображення методом шовкографії економічно виправдане.
Прямий повнокольоровий друк на тканині водним чорнилом
Домогтися барвистої картинки високої роздільної здатності на тканині допомагає метод прямого повнокольорового друку водним чорнилом. Він не вимагає спеціальної обробки виробу та дозволяє створювати зображення фотоякості на шоперах, одязі та інших текстильних предметах.
Найкращої якості можна досягти на тканинах із щільною, не пухкою структурою. Використання підкладки з білого чорнила дозволяє отримати правильне за кольором зображення на темних або тонованих речах. Шар чорнила настільки тонкий, що практично не відчутний – виріб залишається м’яким і приємним на дотик.
Можна запечатати як рівні поверхні, а й шви, кишені, планки тощо. На жаль, чорнило не лягає на вироби з флісу та нейлону.
Зображення, нанесені даним способом, за стійкістю поступаються зробленим шовкографією, проте витримують десятки прань, не линяють і не тріскаються.
Економічно виправдана печатка від 1 екземпляра.
Надглазурна деколь
За допомогою надглазурної деколі фірмова символіка може бути нанесена на посуд з порцеляни, скла та кераміки. Зображення друкують фарбами на спеціальному папері, потім переносять на виріб, а далі виріб з картинкою віддають на випал.
У процесі випалу фарба запікається у поверхневий шар виробу, тому нанесення виходить досить стійким. Проте посуд з надглазурною деколью на склі або фарфорі не рекомендується мити в посудомийній машині або абразивних миючих засобів.
Керамічні фарби не мають великої кількості кольорів, але допомагають втілити цікаві візуальні ефекти. Можна покрити глянцевий посуд натуральним золотом або за допомогою спеціального флюсу добитися глянцю на зображенні, нанесеному на матову поверхню.
Практично цілком можна запечатати як рівні поверхні, і циліндричні.
Цифровий друк
За допомогою цифрового друку можна виготовити паперові або пластикові вставки в бейджі, магніти, брелоки та термосклянки. Надрукувати циферблати офісного годинника, наклейки на сувеніри та подарунки, упаковку.
Використання спеціального паперу для друку та термопреса дозволяє нанести барвисте зображення на різні матеріали, наприклад, текстиль. Необхідно взяти до уваги, що зображення, надруковане цифровим трансфером на тканину, є менш стійким до прання, ніж нанесене шовкографією.
Щоб зробити наклейки об’ємними, надруковане зображення покривають прозорою шаром полімерної смоли.
Цифровий друк дозволяє швидко та недорого відбрендувати малий тираж виробів зображеннями поліграфічної якості.
Сублімація на посуді, футболках та сувенірах
На посуді та виробах зі скла, металу, пластику, порцеляни, фаянсу, кераміки, із попередньо нанесеним полімерним покриттям, текстилі із синтетичних волокон, який не вимагає використання спец-покриття методом сублімації, можна надрукувати повнокольорові зображення фотографічної якості. Суть методу – кольоровий друк на спеціальному папері, з наступним перенесенням на поверхню виробу за допомогою термопресу. Палітра сублімаційних фарб не має білого кольору – колір фону буде відповідати кольору виробу.
Під дією високої температури фарба проникає в поверхневий шар виробу, тому нанесення виходить дуже стійким. Щоправда, під тривалим впливом прямих сонячних променів зображення може вицвісти.
Цифрова основа друку дозволяє замовляти навіть поодинокі екземпляри.
УФ-друк
Прямий повнокольоровий друк чорнилом, що закріплюється в УФ-променях, здійснюється на різних матеріалах: пластик, шкіра, дерево, скло, метал та інше. Можливий друк як за плоскими поверхнями: щоденниками, флешками, акумуляторами, так і за круговими, правильною циліндричною формою: термосами, склянками, пляшками для води.
Висока роздільна здатність друкуючого пристрою дозволяє наносити зображення фотографічної якості, а наявність білого кольору – друкувати по темних і тонованих поверхнях без втрати точності передачі кольору.
Стійкість зображення можна порівняти з тамподруком, а розмір нанесення значно її перевищує.
УФ-друк допускає випуск одиничних виробів.
Флекс
Досягти голографічного або світловідбиваючого ефекту у нанесеного логотипу дозволяють спеціальні вінілові флекс-плівки. Вирізані плотером елементи зображення за допомогою термопресу закріплюються на виробі. Великий асортимент плівок з ефектом “металіка”, “хамелеона”, імітації шкіри, шкір тварин дозволяє створити незвичайне нанесення з “вау” ефектом, а в комбінації з традиційними методами друку, наприклад, шовкографією, тим більше.
Плівкове нанесення можна використовувати там, де прямий друк шовкографією неможливий – рукави, плечі і т.д.
Плівка тягнеться і не рветься під час розтягування, не відвалюється під час прання, не бахромиться при експлуатації, зберігаючи рівні краї. Мінімально допустима товщина ліній зображення – 2-3 мм.
Внаслідок високих трудовитрат цей спосіб нанесення оптимальний для невеликих тиражів.
Вишивка
Найбільш надійним та міцним способом нанесення зображення на текстиль є машинна вишивка. Вишивка може бути як плоскою, так і рельєфною. Використання ниток різних кольорів та видів: поліестерових, віскозних, матових, блискучих, флуоресцентних або металізованих дозволяє створювати зображення багаті як за кольором, так і за властивостями та фактурою.
Елементи зображення з кольоровою заливкою вишивають гладдю – стібки повністю заповнюють відведений простір. Для вишивки тексту та невеликих деталей, а також роботи з тонкими, легкими тканинами застосовується контурна техніка вишивання. Для надання картинці рельєфності використовують спінену підкладку.
При дотриманні рекомендованих правил прання використаних у вишивці типів ниток зображення надовго збереже привабливий вигляд.
Максимальний розмір вишивки – коло діаметром 380 мм або прямокутник розміром 450х500 мм. Висота тексту має бути не менше 5 мм, а при вишивці на бейсболках та футболках не менше 5,5 мм.
Лазерне гравіювання
Логотип наноситься на сувенірну продукцію сфокусованим лазерним променем, який випаровує поверхневий шар матеріалу або покриття певну глибину. Обробці підлягають вироби із металу, дерева, шкіри, скла, спіненої гуми, а також деяких видів пластику.
Якщо небажано або неможливо нанести зображення на сам предмет, можна виготовити металеву або пластикову шильду з наступним приклеюванням.
Лазерне гравіювання можливе як по рівній, так і по округлій поверхні, наприклад, термосу.
Отримати більш чітке та контрастне зображення можна обробивши гравіроване місце хімічним складом, під дією якого картинка стане темнішою.
Випалений предмет логотип збережеться на ньому протягом усього терміну служби виробу.
Можливості обладнання дозволяють замовляти поодинокі екземпляри, а вигідні тиражі починаються від 50 штук.
Тиснення
Метод нанесення вдавленого зображення на м’які пластичні вироби, наприклад обкладинки щоденників, портмоне, адресні папки за допомогою термопресу та кліше. Додаткове використання золотої, срібної, голографічної або кольорової фольги з багатого асортименту при тисненні дозволяє надати логотипу потрібний колір або блиск.
Якщо форма або матеріал не дозволяють зробити на виробі тиснення, можна натиснути логотип на бирку зі шкіри або шкірозамінника, а потім пришити її до виробу.
Тиснення є невід’ємною частиною виробу, тому воно прослужить так довго, як і сам виріб.
Необхідність виготовлення кліше обумовлює високу вартість виготовлення одиничних екземплярів нанесення. Однак можливість повторного використання кліше дозволяє різко знизити витрати при наступних тиражах, наприклад, при щорічному нанесенні логотипу компанії на щоденники.